Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/12/0F777685-1379-4AB9-84AB-F63131990947-1024x768.jpeg)
Pompierii se deplasează pentru a interveni la un accident rutier în care un autoturism a intrat într-un stâlp. Posibil persoane încarcerate (nu se cunosc numărul de victime sau starea acestora).
Intervin echipaje de la Detașamentele de Pompieri Pitești și Mioveni, pentru a asigura posibila descarcerare și primul ajutor victimelor, precum și asigurarea zonei împotriva izbucnirii unui incendiu.
Din primele informații, victima încarcerată este un bărbat de aproximativ 40 de ani, care a fost extras și i se fac manevre de resuscitate de către paramedicii SMURD. La intervenție se deplasează și un echipaj SAJ.
Din păcate, victima nu a răspuns manevrelor de resuscitare, s-a declarat decesul.
Advertisement