Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/12/CFA22A94-74CC-42D9-BDF6-3040911C9E5F-1024x899.jpeg)
Direcția de Sănătate Publică a actualizat în această dimineață lista localităților din Argeș care se află în scenariul roșu. Mai exact, nouă localități din județ au incidența de peste trei cazuri la mia de locuitori:
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/12/3025A521-C290-431D-983E-80D3C5C35F2D-865x1024.jpeg)
Piteștiul se menține în scenariul verde, având o incidență de 1,26 la mia de locuitori.
În scenariul galben se mai află 16 localități: Boțești, Valea Iașului, Vedea, Uda, Băiculești, Bogați, Mărăcineni, Dâmbovicioara, Dârmănești, Dobrești, Ștefan cel Mare, Stolnici, Rociu, Ștefănești, Albeștii de Muscel, Topoloveni.
Advertisement