Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/11/D4115AB8-7FD6-4A12-896A-0448552C9133.jpeg)
Astăzi, puţin după ora prânzului, un copilaş venit pe pe lume în urmă cu doar câteva zile a fost adus de către un echipaj medical în parcarea de la Sala Sporturilor „Trivale” de unde a fost preluat de un elicopter SMURD și transportat la un spital din Capitală.
Din primele informații, bebelușul s-a născut cu probleme medicale grave şi întrucât starea lui de sănătate s-a deteriorat, medicii de la secţia de neonatologie a Spitalului Județean Piteşti au decis trimiterea nou-născutului la o unitate spitalicească mult mai bine dotată din Capitală.
După ce micuţul pacient, adus în incubator, a fost stabilizat, acesta a fost urcat în elicopter care a decolat spre Bucureşti.
Advertisement