Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/10/21AD2685-0ED8-48A8-A5E6-A63819AA876C-1024x683.jpeg)
Accident rutier în localitatea Bascov, autoturism intrat într-un cap de pod, posibil o victimă aflată încă în autoturism. Intervine Detașamentul Pitești cu o autospecială de intervenție, o autospecială de descarcerare și un echipaj SMURD.
Doar pasagerul din dreapta a avut nevoie de îngrijiri medicale și a fost transportat ulterior la spital de către paramedicii SMURD, pentru investigații medicale amănunțite.
Acesta este un bărbat de 58 de ani, care a suferit mai multe leziuni la membre. La momentul sosirii echipajelor de intervenție, bărbatul era evacuat din autoturism.
Advertisement