Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/09/826CC745-495E-434E-BE9F-FFA48E6E1F39.jpeg)
În această seară, FC Argeș s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României. Elevii lui Andrei Prepeliță și Mihăiță Ianovschi au învins-o pe FC Botoșani, ocupanta locului secund în Casa Liga 1, cu scorul de 4-2,dupa executarea loviturilor de pedeapsă.
Scorul a fost 0-0 după cele 90 de minute de joc și după cele două reprize din prelungiri. Conform regulamentului, s-a trecut la executarea loviturilor de departajare.
Flavius Croitoru, portarul echipei FC Argeș, a aparat două penaltiuri, iar argeșenii nu au ratat nicio lovitura de la 11 metri.
Advertisement
Un Comentariu
Cris
Reactualiati,bazată,mufelor ,pozele,ca Mihăescu nu mai e demult PE FC ARGES.”Profesionistilor”👹😈