Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/09/6B264939-C8BE-4D6C-8F0A-D72C5AC784C4-1024x512.jpeg)
Ieri după-amiază, un echipaj SMURD, dar și un echipaj SAJ au fost solicitate să intervină în municipiul Câmpulung, acolo unde unui bărbat de 60 de ani i s-a făcut rău în timp ce se deplasa pe bicicletă. Un cetățean care trecea prin zonă, l-a observat pe bărbat și a sunat la 112.
La sosirea echipajelor medicale, bărbatul intrase deja în stop cardio-respirator. Paramedicii au început manevrele de resuscitare, dar nu s-a mai putut face nimic, declarându-se decesul.
La fața locului a fost trimis și un echipaj al Poliției pentru a stabili cu exactitate cauzele și circumstanțele în care a avut loc evenimentul.
(Foto: descriptiv)
Advertisement