Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/08/67F9B82B-B024-4E12-89D0-A6C25ABFED46-1024x683.jpeg)
O acțiune a salvamontiștilor din cadrul S.P.J Salvamont Sibiu ( 7 salvatori) alături de cei ai S.P.J Salvamont Argeș (5 salvatori) a avut loc seara trecută în Munții Făgăraș, zona Vf. Laița.
Aceștia au acordat primul ajutor medical și transportul unui turist belgian, 25 ani, suspect de fractură membru inferior. A fost solicitat un elicopter SMURD, care a sosit de la baza Mureș, pentru preluare și transport la spital.
Advertisement