![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/08/EB60AB06-EF7D-4E91-A7B5-4A03C6A026FD.jpeg)
În cursul zilei de azi un motociclist a fost implicat într-un accident petrecut pe raza comunei Mărăcineni.
Din câte se pare, un șofer nu ar fi acordat prioritate când a schimbat direcţia de mers ca să intre pe drumul care duce la Micești și a intrat direct în motocicleta care circula regulamentar din sens opus. Din primele date se pare că motociclistul nu ar fi suferit răni grave, dar a fost preluat de un echipaj al Serviciului de Ambulanță Argeș care i-a acordat primele îngrijiri medicale şi l-a transportat la spital.
La fața locului s-au deplasat polițiștii pentru demararea cercetărilor în urma cărora se vor stabili împrejudările în care a avut loc accidentul şi luarea măsurilor legale.