Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/08/nai-1.jpg)
Maestrul Vasile Răducu, profesor de nai la Școala Populară de Arte și Meserii Pitești, a fost invitat să cânte alături de naiști consacrați din toată lumea la cel mai mare festival de gen din Europa – „Panflute Paradijs”/„Paradisul naiului”.
Evenimentul va avea loc la 25 august, în Belgia, fiind organizat de doi români: Raluca Patuleanu și Ștefan Negură.
Artiștii vor fi acompaniați de renumita orchestră „Rapsozii Moldovei”.
Advertisement