![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/07/AE28B58C-5DE1-4752-A1A1-9E35DC1B8B54.jpeg)
Corpul B al Spitalului Orășenesc Mioveni, unde se află pavilionul destinat tratării pacienților cu Covid-19 a intrat într-un proces de revizie generală, curățenie și dezinfecție. În secția transformată într-o… vale a plângerii în perioada pandemiei, la ora actuală nu mai este spitalizat niciun bolnav.
Profitând de lipsa pacienților, întreg pavilionul care a luptat, în prima linie, cu noul coronavirus este luat la… puricat de angajații de la „Servicii Generale Mioveni”.
În această perioadă, echipele mișună prin saloane și la ATI; repară și zugrăvesc pereții, verifică instalațiile electrice și sanitare, centrala termică și instalațiile de fluide medicale. Reparațiile și lucrările de mentenanță sunt realizate și în exteriorul corpului B.