Un om a ajuns la spital după ce maşina în care se afla a fost implicată într-un accident rutier.
Evenimentul, în care au fost implicate două autoturisme, a avut loc azi-dimineaţă în comuna Mălureni şi la faţa locului au intervenit pompierii militari alături de un echipaj al serviciului judeţean de ambulanţă şi poliţişti.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/07/9D7BA9A3-E52F-41E8-B71A-ED0DC5F95A53.jpeg)
Din verificările preliminare efectuate de agenţii Serviciului Rutier Argeş s-a constatat că un bărbat, Cristian S., de 49 de ani, din Piteşti, circula pe DJ 703i cu o Dacia Logan dinspre Muşăteşti către Mălureni. Ajuns la intrarea în cea de a doua localitate, într-o curbă la dreapta şoferul nu a ţinut cont că nu avea absolut deloc vizibilitate şi s-a angajat într-o depăşire în orb, cum zic conducătorii auto. Din acest motiv s-a tamponat violent cu un Volkswagen condus regulamentar din sens opus de Toma D., de 55 de ani, de asemenea din Piteşti. Accidentul s-a soldat cu rănirea lui Nicuşor B., în vârstă de 53 de ani, din Merişani, pasager pe locul din dreapta faţă al Loganului, care a fost preluat de ambulanţă şi transportat la spital.
Verificaţi au etilotestul, a rezultat că niciunul dintre şoferi nu consumase alcool, iar în cauză a fost deschis dosar penal pentru vătămare corporală din culpă şi cercetările continuă.