Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/06/93DFDC66-F8A1-420A-A861-FA2C9E74796A.jpeg)
Ieri, un bebeluș de doar 19 zile a fost trimis urgent cu elicopterul SMURD la un spital din București.
La scurt timp după naștere medicii argeșeni au constatat că pruncul, care avea mai multe afecţiuni, a început să se simtă rău, starea de sănătate se degrada şi pentru salvarea lui au decis trimiterea pe calea aerului la o clinică din Capitală.
Copilaşul a fost luat de la Spitalul Județean de ambulanţa de terapie intensivă mobilă și transportat în parcarea de lângă Sala Sporturilor „Trivale”, iar de aici a fost preluat de elicopterul SMURD care a decolat spre Bucureşti.
Advertisement