Advertisement
Garda de Intervenție Vedea intervine în localitatea Poiana Lacului, sat Negrea, pentru extragerea apei din 4 gospodării, în una dintre acestea apă a pătruns și în casă, iar Detașamentul de Pompieri Câmpulung a intervenit în localitatea Bughea de Sus pentru a extrage apa dintr-un beci în urma infiltratiilor.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/06/WhatsApp-Image-2021-06-10-at-21.22.20-1024x485.jpeg)
La Poiana Lacului nu sunt probleme deosebite, apa ar fi întrat în curțile oamenilor din cauza șanțurilor de scurgere a apei.
Advertisement