Advertisement
În urmă cu doar câteva minute un accident rutier a avut loc pe Strada Egalității, în dreptul trecerii de pietoni de la Colegiul „Zinca Golescu” Doua autoturisme s-au tamponat, unul fiind lovit în spate de celalalt.
![accident ambulanta politie zinca pitesti](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/06/WhatsApp-Image-2021-06-04-at-13.48.45-1024x622.jpeg)
Impactul nu a fost puternic dar indeajuns pentru a provoca răni unuia dintre pasageri. Ambulanța este la fața locului și cadrele medicale acordă îngrijiri persoanei afectate.
Traficul rutier are de suferit, circulându-se bară la bară in ritmul unui cortegiu funerar spre disperarea conducătorilor auto care înjură de mama focului.
Advertisement