Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/05/C73773C1-5B34-4841-991D-01401EB1621F-1024x576.jpeg)
Peste 900 de persoane s-au vaccinat anti-Covid, sâmbătă și duminică, la centrul organizat în sala de sport a Școlii „Liviu Rebreanu” Mioveni. Aproximativ 200 de medici, asistenţi și cadre ale personalui administrativ au participat voluntar la această campanie.
Vaccinarea s-a făcut fără programare, doar pe bază de buletin, serurile administrate fiind celeproduse de companiile „Pfizer” (rapelul va fi asigurat după 21 de zile, în același centru) și „Johnson & Johnson” (doză unică).
Advertisement