Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/05/D51C2005-47B9-49B4-B5DB-BFD3154E1AF8-1024x683.jpeg)
La invitația ÎPS Calinic, arhiepiscopul Argeșului și Muscelului, Excelența Sa Manuel Larrotcha,ambasadorul Spaniei în România, a poposit zilele trecute, câteva ore, în orașul Mioveni.
Însoțit de fostul premier Petre Roman și în compania lui Calinic Argeșeanul, înaltul diplomat a vizitatCatedrala „Sfinţii Petru și Pavel” și a semnat în cartea de onoare a impunătorului lăcaș de cult.
Gazdele i-au împărtățit oaspetelui câte ceva din istoria, tradițiile, obiceiurile și viațacomunității din Mioveni.
Advertisement