Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/04/90143DCA-10E2-43E7-82DB-E983F2AF9D19.jpeg)
Recent, ministrul Dezvoltării și Lucrărilor Publice, Cseke Attila, a făcut o vizită oficială în Argeș. El s-a deplasat și la Mioveni, unde primarul Ion Georgescu i-a vorbit despre necesitatea unui pod peste râul Argeșel, în Racovița.
Cseke Attila a promis că va face demersuri în acest sens și s-a ținut de cuvânt! Compania Națională de Investiții a lansat licitația pentru construcția podului respectiv, investiția fiind estimată la peste 18 milioane lei.
Podul va face legătura între DN 73D și DC 85.
Advertisement