![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/04/5BEF8F1C-A0BD-47E2-8B97-42B6D52D55D1-1024x683.jpeg)
Azi dimineața, in jurul orei 01.46, pompierii din cadrul Detașamentului Curtea de Argeș, au fost solicitați sa intervină, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la o anexa gospodărească in localitatea Sălătrucu, cu trei autospeciale de stingere si un echipaj SMURD.
La sosirea forțelor, ardeau in dezvoltare, trei anexe gospodărești și bunurile depozitate in acestea pe o suprafața de aproximativ 57 de mp și circa 20 de mc lemn, propagându-se și la o casa învecinată, unde a ars acoperișul, bunurile depozitate in pod și doua camere pe o suprafața de estimativ 150 de mp.
Doua femei au suferit atac de panica, paramedicii le-au acordat asistenta medicală, dar au refuzat transportul la spital. După 4 ore, incendiul a fost lichidat. Cauza probabilă: scântei de la un aparat de sudură.