Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/03/WhatsApp-Image-2021-03-13-at-17.56.31-1024x666.jpeg)
No photo! Asta mi-a spus, din teren, fundașul de culoare al echipei FC Argeș – imi cer scuze că nu îi știu numele – în timp ce, în urmă cu puțin timp, încercam să fotografiez, prin gardul de plasă dinspre cimitir, antrenamentul echipei alb-violete. Nu eram singur. La joc asistau pe margine mai mulți iubitori ai fotbalului. Ne-a placut ce-am văzut. Prepeliță, antrenorul, oprea des meciul dintre roșii și albaștri, ca să le explice jucătorilor, foștilor lui colegi, ce e bine și ce nu e bine. Iar băieții îl ascultau fără să crâcnească.
Advertisement