Advertisement
Prefectul Emanuel Soare spune într-o conferinţă de presă că judeţul rămâne în scenariul verde privind situaţia epidemiologică.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/01/prefect-1024x768.jpeg)
În Argeş avem 520 de cazuri active, iar incidenţa infectărilor este de 0,78 la mia de locuitori. Doar trei comune au peste 3 la mie, ele fiind în scenariul galben. De asemenea, prefectul anunţă că a început vaccinarea persoanelor din centrele de dializă. titlu, cu doar 520 de cazuri active.
Advertisement