Advertisement
Teatrului „Alexandru Davila” Pitești anunță trecerea în neființă a doamnei Mariana Popa, născută la 10 octombrie 1949.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/01/058C9F69-AC25-41DE-B563-F16E663DA7BD-1024x539.jpeg)
Timp de peste 40 de ani a făcut parte din colectivul teatrului, activând atât în corpul baletului în spectacole precum: „Stelele Piteștiului”, „Cântăm bucuria vieții”, „Do-Re-Mi și va mai fi”, „Zâmbete pe portativ”, dar și ca actriță în: „Lambada tinereții”, „Umor sponsorizat”, „Toată lumea mulțumită”, „Bunica nu se mai mărită” și multe altele. A lucrat alături de regizorii Constantin Zărnescu, Alexandru Darian, Livio Belegante și de coregraful Dorin Oancea.
Transmitem sincere condoleanțe familiei. Dumnezeu să o odihnească!
Advertisement