Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/12/DDB673BD-236A-4CD7-BAD6-BD346F9103F4-1024x465.jpeg)
În ziua de 14 decembrie a.c., poliţiştii din cadrul Secţiei de Poliţie Rurală Bascov au constatat faptul că pe raza localităţii Merişani era în desfăşurare o înmormântare la care participau, şi urmau să ia parte, un număr mare de persoane.
În urma verificărilor, organizatorul a fost sancţionat contravenţional, cu amendă în valoare de 3.000 de lei, conform Legii 55/2020 privind unele măsuri de combatere a pandemiei de COVID-19, ca urmare a nerespectării măsurilor de diminuare a impactului riscurilor, prin organizarea evenimentului pentru care au fost impuse restricții.
Advertisement