Advertisement
Din verificările preliminare efectuate de polițiștii din cadrul Biroului Rutier Pitești a rezultat că, un bărbat de 29 de ani, din Pitești, care conducea un autoturism dinspre Exercițiu către Craiovei, a accidentat o femeie de 29 de ani, din același municipiu, care se angajase în traversarea străzii pe marcajul pietonal.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/12/accident-pieton.jpg)
În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, iar verificările continuă pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul.
Advertisement