Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/11/GENTEA-1-1024x683.jpg)
Cristian Gentea, primarul ales de piteșteni, a depus astăzi jurământul de onoare într-o ceremonie desfășurată în sala de spectacole a Filarmonicii Pitești.
De asemenea, a fost constituit noul Consiliul Local al municipiului în urma alegerilor din 27 septembrie 2020. La ședință au fost prezenți fizic 19 consilieri din cei 23, unul dintre aceștia – Virgil Dumitru Chivu (USR – PLUS) fiind prezent prin skype.
Evenimentul a fost transmis online pe pagina de facebook a Primăriei Municipiului Pitești.
Advertisement