![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/10/CC8C8ECE-11C6-426C-8AA2-792EE0EFE829-1024x575.jpeg)
Era unul dintre cei mai frumoși tei din zona centrală a Piteștiului. Tinerii îndrăgostiți ai câtorva generații se vor și îmbătat cu mireasma florilor lui, în seri de iunie. Acum impunătorul copac a devenit amintire. Măreața lui coroană la umbra căreia bunicii multora dintre noi își vor fi dat întâlnire pentru promenada duminicală a fost doborâtă în urmă cu câteva minute.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/10/596366DE-1D66-46B6-A5C1-5B0FC164E431-1024x575.jpeg)
Drujbele au răpus tulpina groasă și au mărunțit crengile. Bătrânii se opreau privind nostalgic întreaga priveliște. Tristă pentru ei. Motiv de bucurie au pesemne membrii unui partid care și-a anunțat candidaţii la Parlament.
Alături de teiul sacrificat, există o structură metalică potrivită pentru afișaj electoral de mari dimensiuni. Ce-i drept, dintr-un anumite unghi, nu era prea vizibil din cauza crengilor. Acum e perfect! Se vede candidatul!
2 Comentarii
Toma
Cei de la ADP urăsc pomii, cred că sunt bolnavi cu capul.
Anonim
Rusine ne meritam soarta