Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/10/auto-564x1024.jpeg)
Accident rutier la Costești, zona Pârvu Roșu (salubritate), un autoturism s-a răsturnat. Sunt două victime, doi bărbați. Au intervenit echipajele de pompieri de la Secția Costești cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o ambulanță SMURD plus un echipaj de la serviciul de ambulanță județean cu medic.
Cei doi au primit îngrijiri medicale, iar ulterior doar unul a ajuns la spital, prezentând leziuni la cap.
Advertisement