Advertisement
Bărbat accidentat în gospodărie cu un moto-fierăstrău.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/08/POMPIERI-AMBULANTA-SMURD.jpg)
Un echipaj SMURD de prim ajutor calificat de la Garda de Intervenție Nr. 2 Topoloveni s-a deplasat de urgență în localitatea Călinești, pentru a interveni la un bărbat de 49 de ani, care pe timpul unor activități în gospodărie a suferit o tăietură la membrul inferior stâng, provocată de o drujbă.
Pacientul a primit îngrijiri medicale și a fost transportat ulterior la spital pentru mai multe investigații.
Advertisement