Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/10/bcm-pitesti.jpg)
Coronavirusul nu ocolește echipa de baschet a Piteștiului.
Ieri, tot lotul a efectuat teste Covid-19, iar astăzi au sosit rezultatele. Cinci persoane au fost depistate pozitiv și se află în izolare, starea de sănătate a acestora fiind bună. De asemenea, tot în izolare se află și ceilalți componenți ai echipei BCM U Pitești, precum și tot staff-ul tehnic, chiar dacă rezultatele acestora au fost negative.
Oficialii de la BCM U Pitești au informat DSP-ul și vor pune în aplicare directivele impuse de această instituție.
Advertisement