Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/10/POMPIERI-USA-SPARTA.jpg)
Pompierii Piteșteni au intervenit ieri, în Municipiul Pitești, cu o autospecială de intervenție și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat pentru deblocarea unei uși.
Militarii au folosit accesoriile din dotarea autospecialei de descarcerare pentru spargerea ușii, unde au găsit o femeie în vârstă de 77 de ani, căzută în casă.
Aceasta suferea lovituri la nivelul capului. Pacientei i s-au acordat îngrijirile medicale, după care a fost transportată la spital.
Advertisement