Advertisement
UPDATE: Incendiul nu se manifesta cu flacără deschisă, spațiul tehnic de pe terasa centrului comercial fiind inundat cu fum dens în cantități foarte mari.
Sursa fumului a fost identificată, incendiul fiind localizat de către instalația de stingere a clădirii care s-a declanșat ulterior.
Au ars: mase plastice aproximativ 50 de kg pe o suprafață de 5 mp. Cauza probabilă efectul termic al curentului electric (cablu neizolat corespunzător).
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/09/F359C3F0-5DE0-44CA-B943-541C68573F7C.jpeg)
Stirea inițială: Un incendiu a izbucnit, acum puțin timp, într-o cameră de birou din Vivo Mall Pitești.Se intervine cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă, o autoscară și o ambulanță Smurd de prim ajutor.
Advertisement