Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/08/POMPIERI-AMBULANTA-SMURD.jpg)
Ieri, în jurul orei 13:27, echipajul SMURD de prim ajutor calificat de la Detașamentul de Pompieri Curtea de Argeș a intervenit în localitatea Tigveni, pentru a acorda îngrijiri medicale și pentru a transporta la spital o fetiță cu vârsta de 7 ani.
Aceasta prezenta un traumatism și o plagă în zona inghinală, după ce a căzut de pe bicicletă. Fetița a primit îngrijiri medicale, iar ulterior a fost transportată la spital.
Advertisement