Advertisement
UN TÂNĂR RĂNIT
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/09/accident-1024x819.jpg)
Mai devreme, un accident rutier s-a produs pe raza localității Micești. A fost vorba despre un autoturism care a lovit glisierele despărțitoare ale sensurilor de deplasare.
Incidentul s-a soldat cu o victimă, șoferul cu vârsta de 22 de ani, care prezenta o plagă la nivelul membrului inferior drept.
Acesta a fost asistat medical, în primă fază, de către un echipaj SAJ aflat în trecere, iar ulterior a fost preluat de către echipajul SMURD de prim ajutor calificat, care i-a acordat îngrijiri medicale și l-a transportat la spital.
Un echipaj de intervenție al pompierilor de la Detașamentul Mioveni a asigurat măsurile specifice de prevenire și stingere a incendiilor la locul evenimentului.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/09/WhatsApp-Image-2020-09-04-at-06.22.49-1024x768.jpeg)
Advertisement