… Asta ne-a declarat în această dimineaţă prefectul Emanuel Soare, după ce a fost desemnat candidat al PNL la funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean. În acest context, potrivit prevederilor legale trebuie să-şi depună mandatul de prefect cu 50 de zile înainte de data alegerilor locale stabilite în principiu pentru ziua de 27 septembrie.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/08/PREFECT-1024x704.jpeg)
„În acest moment îl însoţesc pe dl Adrian Oris, ministrul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale în vizita pe care o întreprinde în judeţ. Săptămâna aceasta încă sunt aici, pe funcţie, şi mă concentrez pentru îndeplinirea obligaţilor specifice. În următoarele zile o să vă anunţ ce voi face. Este o procedură legală care trebuie parcursă nu dar de mine, ci de toţi colegii din ţară care se află în aceeaşi situaţie”, ne-a declarat prefectul Soare.
Un Comentariu
Anonim
Bine că ai apus, definitiv și irevocabil.