Din primele cercetări efectuate de polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Argeș s-a stabilit că, un bărbat de 49 de ani, din Constanța, care conducea un autoturism pe DN7, pe raza localității Morărești, din direcția Rm. Vâlcea către Pitești, într-o curbă deosebit de periculoasă la dreapta, ar fi pierdut controlul asupra direcției de mers și ar fi pătruns pe contrasens, unde a intrat în coliziune cu două autoturisme, primul condus de un bărbat de 71 de ani, din județul Vâlcea, iar al doilea de un bărbat de 48 de ani, din București.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/07/accident-tamponare.jpg)
În urma accidentului, șoferul de 48 de ani al celui de-al treilea autoturism, dar și pasagera de 48 de ani, au fost răniți ușor, fiind diagnosticați cu diverse contuzii și transportați la spital.
În cauză, a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de vătămare corporală din culpă iar cercetările continuă pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul.
Foto: descritiv