Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/07/AF257D54-1FFD-4791-BC6E-DCF44F4FBF6D-1024x768.jpeg)
La intrarea în comuna Teiu, pe un panou stă scris: „Judeţul Argeş. Comuna Teiu. Bine aţi venit! Dumnezeu să vă binecuvânteze!” Toate bune şi frumoase, numai că… nu e prea bine pentru cel care vine în comună. Şi nici pentru cel care pleacă? De ce? Păi, după cum se vede, drumul e cam prăpădit, pare mai mic, săracul, îl înghite pământul de pe margine… Cu tot cu panou. Dar poate că acum, cu alegerile, o să rezolve cineva problema. Cine ştie?!
Advertisement