Advertisement
Azi, în jurul prânzului, la km 86 al Autostrăzii A1, pe sensul de mers spre București, a avut loc un eveniment rutier. Din primele date rezulta ca un bărbat de 72 de ani a pierdut controlul volanului. Mașina a părăsit carosabilul și a ieșit în decor rasturnandu-se în apropiere de pasarela de ieșire către Teiu. La locul accidentului au intervenit polițiști și pompieri, precum și o ambulanță SMURD. Victima a ieșit singură din autoturism și a fost transportată la spital având suspiciune de fractură braț drept. În Cauza a fost deschis dosar penal pentru vătamare corporală din culpă.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/07/51BFBA31-CAA2-418A-868D-22DBE5265052-768x1024.jpeg)
Advertisement