# În zonă e pericol de explozie # Traficul este blocat
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/06/poza-1024x598.jpg)
Autocamionul cu remorcă tip cisternă s-a răsturnat la ieșirea de le A1 spre Bascov. Acesta are încărcătură – carburant.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/06/cisterna-1024x576.jpeg)
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/06/info.jpg)
Politiștii Serviciului Rutier Argeș, împreună cu cei ai Secției de Poliție Rurală Bascov sunt la fața locului, pentru redirecționarea traficului, care a fost blocat total pentru asigurarea unei zone de protecție, în vederea intervenției echipajelor specializate.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/06/belea-497x1024.jpg)
Există scurgeri de benzină. Pompierii asigură măsuri de protecție. Polițiștii dirijează traficul. Cozi kilometrice de mașini pe ambele sensuri. Nu sunt victime, dar e pericol de incendiu sau explozie.
A fost solicitată la fața locului o altă cisternă, pentru transvazarea încărcăturii, precum și auto specializat pentru repunerea pe roți a celei răsturnate, după ce se va termina transvazarea carburantului.
Un Comentariu
adrian
daca nu ia nimeni masuri ,pentru un petic de pamant sa nu mai treaca prin ‘curba morti’ nici o autostrada nu se termina cu unghi de 90* la noi da…multumim alesilor…