Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/06/Calinic.jpeg)
Sâmbătă, Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, arhiepiscop al Argeșului și Muscelului, a oficiat Sfânta Liturghie, împreună cu un sobor de preoți și diaconi, în altarul de vară de la Mănăstirea Robaia. Aniversând, la 6 iunie, 76 de ani, chiriarhul Eparhiei a subliniat în cuvântul de învățătură importanța de a medita cu dragoste la zidirea celei mai mari minuni din Univers – nașterea omului în această frumusețe a lumii văzute.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/06/altarul-de-vara-Robaia.jpeg)
Advertisement