Pentru o mai bună gestionare a curățeniei în zonele de promenadă și agrement ale parcurilor publice și pentru un confort sporit al cetățenilor care ajung în aceste zone, Primăria Pitești a achiziționat toalete publice moderne, care au fost amplasate în Parcul Trivale (zona „Grotă”), în cartierul Craiovei (Parcul Tineretului) și în parcul Prundu.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/06/toalete.jpeg)
Toaletele publice au fost racordate la utilități (electricitate, apă, canalizare), oferind condiții optime utilizatorilor și posibilitatea întreținerii și igienizării eficiente a spațiului respectiv. Toate cele trei toalete au fost puse în funcțiune. Pentru a evita evenimente nedorite (vandalizarea sau deteriorarea accidentală a toaletelor), acestea vor fi închise pe timpul nopții.
Un Comentariu
Anonim
Ferice de cururile voastre în această pandemie, cu aşa „toalete”/wc …mişto !