Au fost desemnați câștigătorii concursului „Copilăria în culori”. Au fost jurizate peste 100 de desene și fotografii trimise de participanți, iar poziția în clasament a fost decisă de modul în care artistul s-a raportat la tema concursului, prin expresivitate, originalitate, autenticitate, dar și de complexitatea lucrării, raportată la vârsta artistului, precum și de aprecierile oferite de ceilalți vizitatori ai paginii.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/06/copilarie.jpeg)
Au fost acordate 10 premii I, premiul al II-lea a fost oferit altor 10 desene, 30 de lucrări au primit premiul al III-lea, iar restul participanților au fost recompensați pentru efortul și implicarea lor cu Mențiune.
Premiile vor fi distribuite săptămâna viitoare și vor consta în obiecte personalizate cu logo-ul concursului, astfel:
Premiul I – album al Piteștiului, tricou, caiet de desen, șapcă și diplomă;
Premiul al II-lea: tricou, caiet de desen și diplomă;
Premiul al III-lea: caiet de desen, șapcă și diplomă;
Mențiune: șapcă și diplomă.