Advertisement
Instituția Prefectului Argeș informează că situația epidemiologică din județ, conform datelor DSP, se prezintă după cum urmează: -persoane aflate în carantină instituționalizată: 272; -persoane internate în spital: 148; -persoane vindecate: 71; -persoane diagnosticate pozitiv: 173; -persoane decedate: 17.
UPDATE: În această seară a fost înregistrat decesul cu nr. 18 în Argeş.
Este vorba de o femeie, 52 ani, din judeţ. A fost confirmată pozitiv pe 4 mai şi azi a murit. Avea următoarele comorbidități: neoplasm col uterin, poliartrită reumatoidă, insuficiență renală cronică, anemie secundară.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/05/coronavirus-test-1024x683.jpg)
Advertisement