Advertisement
Instituția Prefectului Argeș informează că situația epidemiologică din județ, conform datelor DSP, se prezintă după cum urmează: -persoane aflate în carantină instituționalizată: 248; -persoane internate în spital: 148;
-persoane vindecate: 35; -persoane diagnosticate pozitiv: 143; -persoane decedate: 11.
Avem aşadar 12 vindecaţi în plus faţă de ultimul raport, şi niciun nou decedat.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/05/vindecare.jpg)
Advertisement
Un Comentariu
Cris
ei,as,nu zau?oare chiar sunteti siguri de aceste cifre sforaitoare?oare chiar sunt vindecati?ma indoiesc,o spune unul care a fost ,in anii 80,sanitar ,intr-o unitate de pompieri,specializata pe decontaminare bacteriologica si radioactiva.Mai intrebai=ti si pe unii care se pricep,ca sunt scarbit de amatorismul celor de la ISU si restul.