Compartimentul Relații Publice din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Argeș este abilitat să comunice următoarele:
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/04/E2EDD325-69CC-4128-B38E-5F9634FE8D15-1024x682.jpeg)
Începând cu data de 7 aprilie a.c., prin ordin al ministrului afacerilor interne, pentru asigurarea continuității actului managerial, comisar șef de poliție Neagoe Mihai a fost împuternicit să îndeplinească atribuțiile de inspector șef al Inspectoratului de Poliție Județean Argeș, pe o perioadă de trei luni.
Absolvent al Academiei de Poliție, ofițerul are o vechime de peste 25 de ani în structurile Inspectoratului de Poliție Județean Argeș.
Acesta a îndeplinit funcția de șef al Secției 3 Poliție Pitești în perioadele 2005-2008 și 2013 – până în prezent, precum și șef al Poliției Municipiului Pitești, în perioada 2008-2013.