Advertisement
Polițiștii locali din cadrul Compartimentului Activități Comerciale, au efectuat mai multe controale la agenții economici ce își desfășoară activitatea în Piața Vasile Milea, cu ocazia desfășurării Târgului – Mărțișor 2020. Au fost verificați peste 150 agenți economici privind legalitatea modului de ocupare a domeniului public. Au fost aplicate un numar de 7 sancțiuni contravenționale, în valoare totală de 3000 lei, fiindcă respectivii nu au respectat locurile stabilite iniţial. Acțiunile vor continua și în perioada următoare, aceștia având obligația respectării legislației în vigoare.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/03/comercianti-martisor-1024x768.jpg)
Advertisement