Advertisement
Un bărbat din localitatea Bascov era să o păţească rău, după ce a verificat cu o brichetă etanşeitatea racordării furtunului la o butelie. Incendiul care a izbucnit a dovedit că legătura nu era etanşă, iar omul a ajuns la spital cu arsuri pe mână şi la faţă.
Incidentul a avut loc pe strada Pleașa din localitate. Au intervenit pompierii cu un echipaj cu o autospecială de stingere și un echipaj SMURD.
Ajunşi în zona respectivă, au constatat că focul se manifestă la bucătăria anexată locuinței. Au ars elemente de mobilier și aparatură electrocasnică.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/09/butelie-porc.jpg)
Advertisement
Un Comentariu
Anonim
Asta sigur este votant PSD