Un tânăr se zbate între viaţă şi moarte după ce a fost victima unui accident produs pe un drum închis circulaţiei publice.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/05/FetitaElicopter03-1024x576.jpg)
Este vorba despre Cătălin D., în vârstă de 22 de ani, din Şuici, care sâmbătă era cu un grup de prieteni în zona Sătic şi se plimbau cu ATV-urile. În timp ce se afla pe un drum forestier, tânărul a pierdut controlul vehiculului, s-a răsturnat şi s-a oprit în apele râului Dâmboviţa. În urma accidentului, cel în cauză a suferit răni grave.
Întrucât locul unde a avut loc evenimentul era greu accesibil, pentru recuperarea lui a fost nevoie de intervenţia pompierilor militari. Ţinând cont de starea în care se afla victima, a fost solicitat un elicopter SMURD.
Aparatul de zbor a aterizat pe stadionul din Rucăr, de unde tânărul a fost preluat şi transportat la Spitalul Floreasca din Bucureşti în stare de comă.