Judiciarişti ai Biroului de Investigaţii Criminale Curtea de Argeş au reţinut pentru 24 de ore un bărbat bănuit de comiterea unei infracţiuni de furt.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/02/BetivJefuit01-1024x730.jpeg)
Acesta este Laurenţiu Constantin S., de 24 de ani, din Pietroşani, care, pe la ora 17 a după-amiezii de luni, trecea pe o stradă din municipiul Basarabilor. El a văzut un bărbat de 35 de ani care, beat fiind, a căzut la marginea unui gard. Profitând de starea în care se afla omul băut, în loc să-i dea o mână de ajutor, individul l-a deposedat de suma de 1.400 lei şi s-a făcut nevăzut.
După ce s-a trezit din beţie şi a constatat că nu mai avea niciun ban, victima a alertat poliţia.
Suspectul a fost prins la scurt timp şi încarcerat în arestul poliţiei judeţene, urmând să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Curtea de Argeş cu propunere de luare a unei măsuri preventive.