Un incendiu violent a izbucnit în această dimineață, în jurul orei 8, la o casă de pe strada Daniel Sterescu din Curtea de Argeș. La fața locului acționează echipaje ISU Argeș cu 2 autospeciale de stingere cu apă și spumă. Un echipaj SMURD a preluat-o pe Filofteia D., femeie de aproximativ 90 de ani, fără semne vitale. Lor li s-au alăturat medici ai Serviciului de Ambulanță Județean, însă eforturile sunt în zadar. Victima prezintă arsuri de gradul 3 și 4, nu răspunde la manevre. A fost declarat decesul.
UPDATE: Cauza probabilă a incendiului este jarul căzut din sistemul de încălzire, care a avut contact cu un material textil.Intervenția a durat aproximativ o ora jumătate. Au ars bunurile din două camere şi bătrâna în vârstă de 90 de ani care locuia singură.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/02/IncendiuArges01-846x1024.jpg)
Un Comentariu
Anonim
Va rog sa rectificați Informația, este falsa, bătrâna nu a ars, a murit in urma asfixiarii cu monoxid de carbon, rezultatul este confirmat in urma autopsiei de către medicul legist.