Advertisement
Petre Ghencea, preşedintele Partidului Verde Argeş (partid condus la nivel naţional de către cunoscutul actor Florin Călinescu), va candida la funcţia de primar al Piteştiului.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/02/Petre-Ghencea.jpg)
„În primul rând, vreau să le mulţumesc colegilor, dar şi domnului preşedinte Florin Călinescu pentru încrederea oferită. Partidul Verde propune o echipă tânără pentru Primăria Piteşti. Consider, ca mulţi dintre piteşteni, că oraşul merge într-o direcţie greşită, iar aleşii locali nu mai sunt demult în slujba cetăţenilor care le-au acordat încrederea în speranţa că Piteştiul va deveni un oraş în care nivelul de trai să se ridice la standarde europene”, a declarat acesta.
Advertisement