Sâmbătă, primarul comunei Bradu, Dan Stroe, a organizat o dezbatere publică în care a prezentat pe larg bugetul localităţii pentru anul în curs. Bugetul prevede continuarea lucrărilor deja începute, noi investiţii în infrastructură şi dotări. De asemenea, Dan Stroe a spus că o prioritate pentru administraţia publică este ca toţi brădenii să aibă utilităţile la poartă.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/02/bradu.png)
„La Bradu de Jos vor fi reabilitate toate străzile care au rămas găurite în urma proiectului de apă şi canal. Bradu a făcut parte din proiectul Apă Canal 2000 SA. Prin acest proiect a fost introdusă apa şi canalizarea în mare parte a localităţii. Proiectul a foat finanţat din bani europeni. Prioritar pentru noi este ca toţi brădenii să aibă utilităţile la poartă”, a spus primarul.
Un Comentariu
Anonim
Dar cu impozitele cum rămîne și cu cadastrale cînd?